12:06 μ.μ.
0

Το ντέρμπι της ανατολικής Αργολίδας δεσπόζει στο πλούσιο ποδοσφαιρικό μενού γιαυτό το Σαββατοκύριακο. Και συγκεκριμένα:
Την Κυριακή στο γήπεδο του Πόρου η τοπική ομάδα υποδέχεται την ομάδα της ΑΕΚ Κρανιδίου. Είναι ένας δύσκολος αγώνας για την ομάδα της Ερμιονίδας αφού η ομάδα της Τροιζινίας βρίσκεται σε δύσκολη θέση έχοντας τρεις βαθμούς και χωρίς νίκη στην κατηγορία.  Το ρεπορτάζ της ομάδας του Κρανιδίου έχει αναρτηθεί στο blog όπου μπορείτε να πληροφορηθήτε τα τελευταία νέα.
Σε τοπικό επίπεδο τώρα στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής της πρώτης κατηγορίας και τον πρώτο όμιλο ο Ερμής Ερμιόνης φιλοξενείτε από τον Πανιώνιο στο γήπεδο Δαλαμανάρας το Σάββατο το απόγευμα..Το Σάββατο επίσης οι Σπέτσες παίζουν στην Λυρκεία με τον Λυγκεύς.  Για τον ίδιο όμιλο ο Πορτοχελιακός την Κυριακή το απόγευμα υποδέχεται στο Πορτοχελι τον Αργοναύτη Νέας Κίου.
Για τον δεύτερο όμιλο του πρώτου ομίλου η πρωτοπόρος του ομίλου Κοιλάδα υποδέχεται το Σάββατο την ΑΕΚ Αργους και την Κυριακή ο Ποσειδώνας Διδύμων παίζει στην ουδέτερη έδρα της Ερμιόνης με την Υδρα.
Για την δεύτερη κατηγορία και τον δεύτερο όμιλο η Θερμησία την Κυριακή το μεσημέρι παίζει στο γήπεδο του Νέου Κόσμου Αργους  με την Αριζόνα.


1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-1ος ΟΜΙΛΟΣ







Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ





1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ
7
19
29-7
2
ΕΡΜΗΣ ΕΡΜΙΟΝΗΣ
7
19
23-2
3
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ
7
14
13-12
4
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
7
13
14-7
5
ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ
7
13
12-9
6
ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ
7
9
10-8
7
ΑΡΓΕΑΣ
7
9
12-16
8
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ
7
7
5-10
9
ΛΥΓΚΕΥΣ
7
6
5-24
10
ΣΠΕΤΣΕΣ
7
5
7-16
11
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
7
4
7-16
12
ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ
7
1
4-14



1η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-2ος ΟΜΙΛΟΣ







Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ





1
ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑ
7
19
26-7
2
ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ
7
18
20-6
3
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ
7
18
25-13
4
ΕΡΜΗΣ ΚΥΒΕΡΙΟΥ
7
16
22-8
5
ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ
7
12
9-9
6
ΤΡΟΙΖΙΝΙΑΚΟΣ
7
10
13-8
7
ΔΙΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ
7
7
10-16
8
ΠΑΝΑΣΗΝΙΑΚΟΣ
6
7
5-12
9
ΜΙΔΑΣ
7
7
7-15
10
ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ
7
4
7-18
11
ΥΔΡΑ
6
0
5-17
12
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ
7
0
3-23



2η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-2ος ΟΜΙΛΟΣ







Α/Α
ΟΜΑΔΑ
ΑΓΩΝΕΣ
ΒΑΘΜΟΙ
ΤΕΡΜΑΤΑ





1
ΜΕΘΑΝΑ
4
12
25-2
2
ΜΥΛΟΙ
4
12
17-2
3
ΑΜΥΓΔΑΛΙΤΣΑ
3
9
9-2
4
ΑΡΙΣΤΕΑΣ
4
7
9-3
5
ΘΕΡΜΗΣΙΑ
4
6
8-5
6
ΘΗΣΕΑΣ
4
6
6-9
7
Α.Ο.ΜΗΔΕΑΣ
3
6
4-8
8
ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ
4
4
6-8
9
Α.Ο. ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ
4
4
3-6
10
ΑΡΙΖΟΝΑ
4
3
5-16
11
ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ
3
1
3-9
12
ΦΕΙΔΩΝ
4
0
0-12
13
ΠΡΟΙΤΟΣ
3
0
1-14