7:26 μ.μ.
0

Δύσκολη νίκη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Ερμιόνης για τον ΑΟΚ με αντίπαλο την ομάδα του Ναυπλίου 2010. Μπορεί να ήρθε η νίκη με 15 πόντους διαφορά όμως έπρεπε να φτάσουμε 1.52 πριν την λήξη του τρίτου δεκάλεπτου για να πάρει μία μικρή διαφορά ο ΑΟΚ με
7 πόντους.
Στο πρώτο δεκάλεπτο αυτό πού κρατάμε είναι ο εκνευρισμός και η αστοχία πού είχαν οι παίκτες του ΑΟΚ και βέβαια το γρήγορο « φόρτωμα» με τρία φάουλ του Ευστρατίου πού τον άφησε για πολύ ώρα εκτός αγώνα. Το σκορ του πρώτου δεκάλεπτου σε πολύ χαμηλό επίπεδο  14-14.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο αγώνας κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο με τις ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 26-26.
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΑΟΚ μπήκαν με σκοπό να καθαρίσουν τον αγώνα κάτι πού έκαναν όπως προαναφέραμε 1.52 πριν λήξη το τρίτο δεκάλεπτο με διαφορά 7 πόντους και σκορ 44-37.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο βρήκαν το χέρι τους και με ένα σερί 17-8 έκαναν το τελικό 61-45 πού κρατάει τον ΑΟΚ σε τροχιά τίτλου .
Επόμενος αντίπαλος του ΑΟΚ το επόμενο Σάββατο με αντίπαλο τον Α.Ο. Ερμιόνης .
Διαιτητές : Μαυρατζάς- Ζάρκος
ΑΟΚ : Καλαιτζάκης 13 (2), Γιαννακόπουλος 15, Καπόγιαννης 13 (2) , Προσύλης Κ 4 , Κοντογιάννης 6 , Ευστρατίου 6  ( 1 ), Πουλής 1, Μίζης  2. Θεοδώρου,  Μήτσας, Προσύλης Ιωαν.
ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 : Παπασαράντος Β 13 ( 3) , Γεωργούσης 11 ( 1), Κοκάλας 6, Παπασαράντος Γ 4, Σέρφας 4, Κόντος 4, Παπαβασιλείου 3 , Προκοπίου.