11:42 μ.μ.
0

Ένα πραγματικό ντέρμπι απόλαυσαν οι 200 και πλέον θεατές το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο Ερμιόνης μεταξύ του Α.Ο. Ερμιόνης και του  Α.Ο. Κρανιδίου. Η φιλοξενούμενοι σαφώς ανώτεροι των γηπεδούχων πήραν τα ηνία του σκορ από την αρχή του αγώνα  εκτός από το 1.50 πριν το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου όπου η ομάδα της Ερμιόνης προηγήθηκε την πρώτη και τελευταία φορά με σκορ 16-13 όμως οι παίκτες του ΑΟΚ με ένα 10-0 έκαναν το 16-23 και με αυτό το σκορ έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο. Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τον ΑΟΚ να ανεβάζει την διαφορά του σκορ. Όμως 1.40 πριν το τέλος και ενώ το σκορ ήταν 27-35  μία λάθος απόφαση της διαιτητή Τρίγκα έκανε έξαλλους τους ανθρώπους του πάγκου του ΑΟΚ με αποτέλεσμα να δώσει τεχνική ποινή και η Ερμιόνη με ένα 4-0 πλησίασε στο 31-35 και στην συνέχεια με ένα τρίποντο μείωσε στον ένα πόντο  34-35. Λίγα δεύτερα πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια το σκορ ήταν 37-41 ο Καπόγιαννης βρισκόταν στο κέντρο του γηπέδου έκανε ένα σουτ αλλά ΝΒΑ και η μπάλα έσκασε μέσα στο καλάθι κάνοντας το 37-45 μέσα σε αποθέωση.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΚ ήταν κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο και ανέβαζε το σκορ σε 50-67. Μάλιστα 1.50 λεπτό πριν την λήξη του ο ΑΟΚ έχασε έναν από τους καλύτερους παίκτες του με 5 φάουλ τον Καπόγιαννη.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ροκανίσουν το σκορ κάτι πού το κατάφεραν μειώνοντας στους 11 πόντους όμως ο αγώνας είχε κριθεί . Τελικό σκορ της αναμέτρησης 70-86
Την επόμενη αγωνιστική στις 24 Μαρτίου ο ΑΟΚ αντιμετωπίζει στο ΔΑΚ Κορίνθου τον Απόλλωνα Αρχ. Κορίνθου στις 5 το απόγευμα και την ίδια ώρα στο κλειστό του Κιάτου ο Α.Ο. Ερμιόνης αντιμετωπίζει τον ΑΡΑΤΟ 1893.
Διαιτητές : Τρίγκα-Κάραλης
ΑΟΚ : Καλαιτζάκης 16 (4), Αργίμης, Δαγρές,  Γιαννακόπουλος 21, Καπόγιαννης 7 (1) , Μίζης  4   Προσύλης Κ  10  , Κοντογιάννης 16 , Ευστρατίου   , Πουλής 9, .   Μήτσας, 2 Προσύλης Ιωαν.
Α.Ο.Ερμιόνης : Δαγρές 2, Λούζης, Λάμπρης, Μαναριώτης 17 (1), Γκολέμης 21 (2), Κοσσιώρης 21, Δεβελέκος, Γανώσης, Σμάρης, Παπαγιάννης, Μαγδαληνός 5 ( 1), Παπαφράγκος 4.