10:16 μ.μ.
0

Άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα για τον Α.Ο.Κρανιδίου αφού κέρδισε το Λέχαιο εκτός  έδρας  με 79-86. Η ομάδα της Κορινθίας τα έπαιζε όλα για όλα σε αυτό τον αγώνα για την σωτηρία όμως βρέθηκε απέναντι σε μία ομάδα που δύσκολα
παρ έδιδε τα όπλα. Το Λέχαιο είχε ένα πολύ καλό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και πήρε " κεφάλι " με 28-21 όμως η ομάδα του Κρανιδίου με ένα εκπληκτικό come back στο δεύτερο δεκάλεπτο με 35-16 πόντους πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με 12 πόντους διαφορά και σκορ 56-44.
 Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα άρχισε να ροκανίζει  στο σκορ και με το κλείσιμο του τρίτου δεκάλεπτου να έχει φτάσει την διαφορά στους επτά πόντους ( 64-71) η οποία έμεινε μέχρι το τέλος του τέταρτου δεκάλεπτου ( τελικό 79-86) και το Λεωνίδιο να νιώθει την ανάσα του αφού η βαθμολογική διαφορά είναι στους δύο πόντους.
Ο επόμενος αγώνα για τον Α.Ο.Κ είναι το Σάββατο στις 10 Μαρτίου στο κλειστό της Ερμιόνης με αντίπαλο το ΝΑΥΠΛΙΟ 2010 στις 4 το απόγευμα.
Διαιτητές:Πετρόπουλος, Μαυραντζάς

Λέχαιο:(Παπαμιχαήλ):Βαρβιτσιώτης 2, Καραμάνης, Κορδαλής 7(1), Μπαλτζής 9(2), Παπαθάνος 16(2), Πανούσης 7(1), Τσικούδης, Ζαλογιάννης 23(3), Γεωργαρής 15(3).

Κρανίδι:(Γκόλαντας):Καλαιτζάκης 12(2), Θεοδώρου, Γιαννακόπουλος 14, Καπόγιαννης 2, Μίζης 5, Προσίλης Κ. 17(1), Προσίλης Γ. Μήτσας, Κοντογιάννης 24, Ευστρατίου 6, Πουλής 6.