7:52 μ.μ.
0

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη δυσκολία ο Πορτοχελιακός κέρδισε το Μολαικό με το ευρύ σκορ 4-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο Ιουλιάνοφ ο οποίος έκανε χατ-τρίκ χωρίς βέβαια να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Αναλυτικά οι φάσεις
Στο 5 λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Πορτοχελιακό να ανοίξει το σκορ όταν ο Ζαραφωνίτης Ι.Ε. ύστερα από ασθενή απόκρουση του Μπουρσούκ πλάσαρε και οι αμυντικοί του Μολαικού έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει την γραμμή του τέρματος. Στο 9 λεπτό οι ποδοσφαιριστές του Μολαικού εκτέλεσαν κόρνερ η μπάλα έφτασε στην περιοχή στον Διαμαντάκη πού έπιασε κεφαλιά και έστειλε την μπάλα να κτυπήσει στην συμβολή των δοκαριών του Σαπουνά. Στο 11 λεπτό δυνατό σουτ του Σταματέλου ή μπάλα έφυγε άουτ. Στο 12 λεπτό ο Σταματέλος εκτέλεσε κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Χριστόπουλο ο οποίος έπιασε κεφαλιά εξ επαφής και απέκρουσε σωτήρια ο  Μπουρσούκ. Στο 27 λεπτό ο Χριστόπουλος πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή του Μολαικού μπήκε μέσα ,απέφυγε  τον τερματοφύλακα και με πλασέ άνοιξε το σκορ  . Στο 33 λεπτό ο Διαμαντάκης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σαπουνά. Στο 55 λεπτό ο Ιουλιάνοφ με ένα εκπληκτικό σούτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπουρσούκ κάνοντας το 2-0.Στο 70 λεπτό ο Ιουλιάνοφ με πλασέ ύστερα από μπαλιά του νεοεισελθόντα Ζαραφωνίτη Ι.Μ. έκανε το 3-0 για να κλείσει το σκορ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με πλασέ ύστερα από λάθος της άμυνας του Μολαικού.
Ο διαιτητής της συνάντησης Ιωσήφ Σφακιανάκης από τον σύνδεσμο Αθηνών ήταν άψογος
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ: ( Λουκάς Κούρος) :Σαπουνάς, Γεωργίου , Σταματελάτος, Σλάβοφ, Ντάκος,( 80 Οικονόμου)  Μούκια,.  Χριστόπουλος ( 66 Ζαραφωνίτης Ι.Μ ), Ορλού, Ζαραφωνίτης Ι.E.( 74 Τασσιόπουλος), Ιουλιάνοφ,.. Κιρβαλίτζε
ΜΟΛΑΪΚΟΣ (Αντώνης Βασιλειάδης): Μπουρσούκ, Ζώταλης, Αβδούλος, Κοτσαλής, , Γεώργας, ( 77 Σκούρτης ),Αναστασάκος,( 74 Ρουμάνης ), Γραμματικάκης, Μάρκος, Κοντάκος,  Τζώρτζης ( 74 Αδρακτάς),  Διαμαντάκης.

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ-ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 1-1

Πριν από λίγα μόλις δευτερόλεπτά ξεκίνησε το μεγάλο ματς στο Δώριο ανάμεσα στον Εθνικό Μελιγαλά και τον Παναρκαδικό, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 13ου ομίλου, των αγώνων πλέι οφ για την άνοδο στην Δ' Εθνική. Κατάμεστο το γήπεδο, πάνω από 500 οι φίλαθλοι και των δύο ομάδων...
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Αθανασόπουλος, Δέδες, Τσώνης, Καραντζούλιας, Αλεξανδρόπουλος, Κανελόπουλος, Μακρινιώτης, Θανόπουλος, Μουρούσιας, Διακουμής και Βαδάκης.
Στον πάγκο η Σπύρος Τσίκινης έχει τους: Ζάγουρα, Παναγιωτόπουλο, Νιάρχο, Μακρή, Ντονά, Χριστόπουλο και Δημητρούλια.
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Ψυχογιός, Παπαδόπουλος, Μπούτας, Βιρβίλης, Μπεντεβής, Κόσκολος, Μέλος, Πετρόπουλος, Τζανής, Δήμος και Μπακογιαννάκης.
Στον πάγκο ο Αντώνης Μαυρέας έχει τους: Παρασκευόπουλος, Γούτος, Λαγός, Χελιώτης, Μανέλης, Τσόγκας και Κωστάκης.
Διαιτητής είναι ο Κωνσταντάκης από την Πάτρα, Τσιμίκος και Μεσσήνης, όλοι από την Πάτρα.
Είμαστε στο 10 λεπτό, χωρίς καμία ακόμη αξιόλογη φάση στο ματς.