8:34 π.μ.
0

Ήταν πιο καλός από τον Μελιγαλά ο Πορτοχελιακός αλλά δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη πού θα τον εδραίωνε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας .Εδώ να αναφέρουμε ότι στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας έγινε κάτω από συνεχή βροχή.
Στο πρώτο ημίχρονο και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ . Το σκορ όμως άνοιξε στο 59 όταν ο Κιρβαλίτζε σέντραρε και ο  Σπ. Ζαραφωνίτης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για να έρθει η ισοφάριση στο 85 όταν ο Μουρούσιας κέρδισε πέναλτι. Το εκτέλεσε ό ίδιος κάνοντας το σκορ 1-1.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης Βρακάς από την Εύβοια ήταν άψογος
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Λουκάς Κούρος): Σαπουνάς, Κιρβαλίτζε, Σταματέλος, Σλάβοφ , Ντάκος, Μούκια. Ζαραφωνίτης Ι.Ε. Orlou, Χριστόπουλος, ( 83 Τασσιόπουλος), (Ioulianof,  Ζαραφωνίτης Σπ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Σπύρος Τσίκινης): Χριστόπουλος, Δέδες, Κανελλόπουλος, Τσώνης, Καρατζούλιας, Μακρυνιώτης, Θανόπουλος, Μουρούσιας, Διακουμής (87΄Ζάγουρας), Βιδάκης (82΄Νιάρχος), Ντονάς (62΄Αλεξανδρόπουλος)

Μετά το τέλος του αγώνα έγινε η απονομή του κυπέλλου πρωταθλήματος στον γηπεδούχο Πορτοχελιακό .

Θα σας ενημερώσουμε με νεότερη ανάρτηση μας

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Μολαϊκός-Παναρκαδικός 3-2

Μεγάλη κρισιμότητα πλέον παρουσίαζε το ματς της 3ης αγωνιστικής της ειδικής διαδικασίας των αγώνων μπαράζ για άνοδο στην Δ’ Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του Παναρκαδικού μετά τις δύο ισοπαλίες με Πορτοχελιακό και Εθνικό Μελιγαλά καλούνταν να αντιμετωπίσει την ομάδα του Μολαϊκού, που έπαιζε το «τελευταίο της χαρτί» για διεκδίκηση της ανόδου στην Δ’ Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του Παναρκαδικού είχε δει με πολύ μεγάλη σοβαρότητα το ματς αυτό και γι’ αυτό το λόγο η αποστολή είχε καταλύσει την προηγούμενη ημέρα σε ξενοδοχείο της περιοχής, προκειμένου να μπει πλήρως στο κλίμα αυτής της πολύ κρίσιμης αναμέτρησης. Έτσι μάλιστα όπως είχε διαμορφωθεί και το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα μία νίκη θα μπορούσε να είχε φέρει τους «πράσινους» για τα καλά σε τροχιά ανόδου! Μπορεί το ξεκίνημα της αναμέτρησης να μην ξεκίνησε με τους καλύτερους «οιωνούς» καθώς οι «γηπεδούχοι» προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ, αλλά η απάντηση ήρθε γρήγορα από τους «φιλοξενούμενους» που ανέβασαν απόδοση, κατάφεραν να ισοφαρίσουν άμεσα και στην επανάληψη προς το φινάλε της αναμέτρησης να πάρουν και το προβάδισμα. Ωστόσο κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο Παναρκαδικός θα πάρει τη μεγάλη νίκη η Λακωνική ομάδα κατάφερε με δύο γκολ στις καθυστερήσεις να γυρίσει το αποτέλεσμα και να «κλέψει» μέσα από τα χέρια του Αρκαδικού συλλόγου τη νίκη. Το φινάλε ήταν πραγματικά οδυνηρό για τους παίκτες του Αντώνη Μαυρέα που δεν μπορούν να πιστέψουν πως χάθηκε όχι απλά η νίκη, αλλά ακόμη και ισοπαλία στο φινάλε της αναμέτρησης, βάζοντας πλέον για τα καλά σε «περιπέτειες» την ομάδα του Παναρκαδικού εν’ όψει της συνέχειας. Το θέμα πλέον είναι ότι η ομάδα της Τρίπολης στα ματς του β’ γύρου των μπαράζ στα τελευταία τρία ματς ακόμη και με 7 βαθμούς (2 νίκες και 1 ισοπαλία) με συνδυασμό άλλων αποτελεσμάτων μπορεί να μείνει εκτός πρώτης δυάδας. Κατά συνέπεια οι παίκτες στα τρία τελευταία ματς θα πρέπει να κάνουν την «υπέρβαση» αν θέλουν να φτάσουν στην πολυπόθητη κατάκτηση του εισιτηρίου της ανόδου.
Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Μολαϊκού ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι προηγούμενη με 1-0 στο 11’ με τον Κοτνάκο. Η απάντηση ωστόσο ήταν σχεδόν άμεση για τον Παναρκαδικό που ισοφάρισε στο 18’ με τον Μεντεβή για να έχουμε για μία ώρα αγωνιστικού χρόνου σασπένς. Ο Παναρκαδικός μετουσίωσε την υπεροχή τους σε εκείνο το χρονικό σημείο με γκολ επίσης του Μπεντεβή για το 1-2. Για περίπου δέκα λεπτά το ματς έδειχνε ότι έρχεται στα «χέρια» των «φιλοξενούμενων». Η ομάδα ωστόσο του Μολαϊκού είχε εντελώς διαφορετική άποψη και ύστερα από απίστευτη ανατροπή με γκολ του Γκύζη στο 90’ και του Τζώρτζη στο 93’ η νίκη πέρασε οριστικά στα χέρια της Λακωνικής ομάδας, που αναπτέρωσε τις ελπίδες τις για πλασάρισμα στην πρώτη δυάδα, εν όψει του β’ γύρου που ξεκινάει το απόγευμα της Τετάρτης.