10:35 π.μ.
0



Για Τρίτη συνεχή φορά θα αγωνιστεί ο Α.Ο. Κρανιδίου στην Γ Εθνική  και συγκεκριμένα στον Νότιο Όμιλο. Η ομάδα της Ερμιονίδας την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο τερμάτισε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της
ΕΣΚΑ-Κ όμως η αδυναμία του πρωταθλητή Λεωνιδίου να αγωνιστεί στην Γ Εθνική έδωσε το εισιτήριο αυτόματα στην δευτεραθλήτρια ομάδα. Είναι η Τρίτη φορά για τον Α.Ο. Κρανιδίου πού θα αγωνιστεί στην Γ Εθνική και συγκεκριμένα την περίοδο 2006-2007 και 2008-2009 . Μάλιστα και τις δύο χρονιές ο Α.Ο.Κ. έχει αγωνιστεί με αθλητές που προέρχονται από την ευρύτερη περιοχή της Ερμιονίδας. Άλλωστε κάτι τέτοιο συμβαίνει και φέτος εάν ρίξουμε μία ματιά στο ράστερ. Και μόνο τυχαίο δεν είναι αφού οι άνθρωποι πού διοικούν την ομάδα έχουν ξεκινήσει μία προσπάθεια χρόνων για να καταφέρουν να βγάζουν αθλητές μέσα από τα σπλάχνα της ομάδας.

Πρώτος αγώνας του Α.Ο.Κρανιδίου για την νέα περίοδο με τον Εθνικό Πειραιά.


ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ



Ονομα
Θέση
Υψος
Ηλικία
Καπόγιαννης Κοσμας
Play maker
1.90
34
Δαγρές Αλέξης
Play maker
1.80
20
Θωμάς Γεώργιος
Play maker
1.80
25
Προσύλης Κυριάκος
Θέση 2-3
1.90
27
Μίζης Παναγιώτης
Θέση 2-3
1.92
20
Κιρτάκης Παναγιώτης
Θέση 2-3
1.83
22
Μαριέτας Αντώνιος
Θέση 2-3
1.90
16
Κοντογιάννης Ιωάννης
Θέση 3-4
1.90
34
Γιαννακόπουλος Ιωάννης
Θέση 3-4
1.93
29
Προσίλης Ιωάννης
Θέση 3-4
1.88
30
Χαρίτος Δημήτρης
Θέση 3-4
1.90
30
Ευστρατίου Πέτρος
Θέση 4-5
2.03
23
Μαχαίρας Γεράσιμος
Θέση 4-5
1.95
16
Πουλής Γιάννης
Θέση 5
1.98
35
Ευσρατίου Παναγ.
Θέση 5
2.09
29
Θεοδώρου Ανδρέας
Θέση 2
1.78
28
Δαγρές Αναστάσιος
Θέση 2
1.85
16
Κομίνης Μιχάλης
Θέση 2
1.83
16
Μήτσας Αθανάσιος
Θέση 1-2
1.80
18
Αγρίμης Αγγελος
Θέση 1-2
1.80
17
 

 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ




Στην θέση του προπονητή είναι από φέτος ο 29χρονος  Ακης Καλαιτζάκης πού μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο ήταν αθλητής της ομάδας.
Είναι πτυχιούχος της Γυμναστικής Ακαδημίας Αθηνών . Έχει αγωνιστεί στην Εθνική Παίδων και έχει παίξει σε πολλές ομάδες Β και Γ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών.
Αξίζει να ενισχύσουμε όλοι αυτή τη νέα προσπάθεια με την παρουσία μας στο γήπεδο.


ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ
Το πάρε-δώσε των υπόλοιπων ομάδων του Νοτίου Ομίλου


1η Αγωνιστική - 14/10/12
ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

2η Αγωνιστική - 21/10/12

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

3η Αγωνιστική - 04/11/12

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
4η Αγωνιστική - 11/11/12

ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ

5η Αγωνιστική - 18/11/12

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

6η Αγωνιστική - 25/11/12

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

7η Αγωνιστική - 02/12/12

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

8η Αγωνιστική - 09/12/12

ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

9η Αγωνιστική - 16/12/12

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

10η Αγωνιστική - 13/01/13

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

11η Αγωνιστική - 20/01/13

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

12η Αγωνιστική -

ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

13η Αγωνιστική -

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

14η Αγωνιστική -

ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

15η Αγωνιστική -

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

16η Αγωνιστική -

ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ

17η Αγωνιστική -

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

18η Αγωνιστική -

ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

19η Αγωνιστική -

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

20ή Αγωνιστική -

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ

21η Αγωνιστική -

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 - ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.
ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ - ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ - ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

22η Αγωνιστική -

ΑΓΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ - ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980
ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ - ΠΟΛΙΣ ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ. - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
ΑΓΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ - ΑΟ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

 ΣΧΟΛΙΟ In Erionida : Ζητάμε συγγνώμη για τα λανθασμένα στοιχεία πού δώσαμε όσο αφορά τις ομάδες πού θα αγωνίζονται στον ομιλο του Α.Ο.Κ. Τίς θέσεις του Αετού και Κρόνου Αγ.Δημητρίου πήραν το Χαλάνδρι και ο  Εθνικός Πειραιά  αντίστοιχα

Ετσι ο ΑΟΚ θα αγωνιστεί με τον Εθνικό Πειραιά στο γήπεδο Σαλπέα την Κυριακή και οχι μέ τον Κρόνο Αγ.Δημητρίου.

Γήπεδο Παναγιώτης Σαλπέας



ΤΟ ΠΑΡΕ-ΔΩΣΕ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟΥ ΝΟΤΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 
Αγρίνιο
Προπονητής: Ντέγιαν Στάνκοβιτς
Εμειναν: Χρήστος Μπαρούχας, Κωνσταντίνος Σταυρόπουλος, Κώστας Γεωργούλας, Νίκος Τσιαμάκης, Βασίλης Λαμπρόπουλος
Πήρε: Γιάννης Μανδαλάκης (Εσπερος ΑΟΠΑ), Χρήστος Μπάλλας (Δόξα Λευκάδας), Γιώργος Παπαγεωργίου (Παναιτωλικός), Γρηγόρης Κουβέλης (Γ.Ε.Α), Χρήστος Μουντούρης (Παναιτωλικός), Πάρης Σωτηρόπουλος (Παναιτωλικός), Βαγγέλης Καραπέτσας (Παναιτωλικός), Δημήτρης Δουρούκης (Αίολος
Αστακού), Σωτήρης Ντόβας (Αρκαδικός), Σωτήρης Καλαπανίδας.
Εφυγαν: Χρήστος Τσάσσης, Μιχάλης Σταμουλάκης, Θοδωρής Τεπετίδης (Αίας Ευόσμου), Βασίλης Ρέντζιος, Νάσος Ρέντζιος.
Γαλάτσι  
Προπονητής: Μάκης Κουμαράς
Εμειναν: Λεωνίδας Αθανασιάδης, Λουκάς Βαφιάς, Δημήτρης Κιοκού, Δημήτρης Κοντώσης, Αρης Κορρές, Στέφανος Λαδικός, Γιάννης
Παπαγεωργόπουλος, Δημήτρης Σιδέρης, Νίκος Σιλιτζίρης, Χρήστος Στεφανής, Δημήτρης Τσούπρος, Γιώργος Φρίμας, Γιώργος Φιορεντίνος, Μάκης Χαρακτινός,
Πήρε: Χρήστος Λοΐζος (Ενωση Ιλίου), Ταξιάρχης Στρατομήτρος (Κορωπί), Χρήστος Τσιρόπουλος (ήταν δανεικός στον Παπάγο), Θανάσης Παγίδας
(Θρακομακεδόνες), Γιώργος Πίσκας (Θεμιστοκλής), Αλέξης Ρεντίσης (Βουλιαγμένη), Νίκος Σπηλιόπουλος (Ενωση Ιλίου), Νίκος Πρίτσος
(Πανερυθραϊκός). 
Εφυγαν: Δημήτρης Κομματάς (δανεικός στον Περισσό), Μιχάλης Πλουτένσκι.
Εθνικός Πειραιά
Προπονητής: Πέτρος Αναγνωστόπουλος
Εμειναν: Πέτρος Φούκος, Παναγιώτης Παπαδημητρίου, Θέμης Φωτόπουλος, Αλέξανδρος Καρυπίδης , Παναγιώτης Φρατζής, Κώστας Τάγαρης, Πέτρος Βαμβακάρης, Σταύρος Ραδίτσας 
Πήρε: Πέτρος Αναγνωστόπουλος (προπονητής), Γιώργος Φιλίππου (Μανδραϊκός), Πέτρος Τραφαλής (Πέραμα), Δημήτρης Γιανναλέτσος (Ενωση Ιλίου),
Νίκος Δρακόπουλος (Πρωτέας Βούλας), Γιώργος Κορακίτης (Ψυχικό), Παναγιώτης Λιακόπουλος (δανεικός από τον Φιλαθλητικό).
Εφυγαν: Στέφανος Λαρόζας (Ερμής Πειραιά - προπονητής), Χρήστος Ανδρεδάκης (Αμφιάλη) , Βασίλης Καυκής (Πορφύρας) , Γιώργος Χατζηκίδης (Εσπερος) Σπύρος Παπαδόπουλος (Φάρος Κερατσινίου), Μιχάλης Καλής (Δούκας), Παναγιώτης Τάγαρης (Πεύκη), Παναγιώτης Τσατσάνης (Πορφύρας).
Ζάκυνθος
Πρόπονητης: Γιώργος Σκροπολίθας
Εμειναν: Νίκος Κλάδης, Γιώργος Δάγκλας, Χρήστος Κοτσέτας, Διονύσης Μπονίκος, Παύλος Κομματάς, Διονύσης Χαϊκάλης, Αναστάσιος Βαρβαρήγος, Σπύρος Νέγκας, Νίκος Μυλωνάς,  Διονύσης Θεοδωρίτσης, Σπύρος Πλαρινός, Διονύσης Παλαιοθόδωρος.
Πήρε: Θανάσης Νικολόπουλος (Ιωνικός Ν.Φ), Χρήστος Τσιρώνης (Απολλωνιάδα), Τάσος Χαλβατζής (Εσπερος ΑΟΠΑ). 
Εφυγαν: Γιάννης Στάθης (προπονητής), Βασίλης Σαμαράς (Νίκη Προαστίου), Κώστας Ακτύπης (Δόξα Λευκάδας).
Καλαμάτα 1980
Προπονητής: Δημήτρης Αβδάλας
Εμειναν: Νίκος Αλεξανδρόπουλος, Γιάννης Βούλγαρης, Τσιγαρίδης, Αλέξης Λυκούδης, Νίκος Κόνδρας, Γιώργος Πολιτόπουλος, Θοδωρής Τσελίκης, Νίκος
Παπουτσής, Αλέξανδρος Λυκούδης, Βασίλης Φωτεινάκης. 
Πήρε: Γιώργος Μπάκας (Πολύβιος Μεγαλόπολης), Παναγιώτης Αρβανίτης (Θουρία), Λεωνίδας Κούτρης (Πολύβιος Μεγαλούπολης), Κώστας Κοντόπουλος
(Α.Ο. Ζωγράφου), Γιώργος Κάτσαρης (Γύθειο).
Εφυγαν: Αγγελος Γεωργικέας.
Κεραυνός Αιγίου
Προπονητής: Θανάσης Λιόνας
Εμειναν:Νίκος Μοσχοβάκης, Κώστας Τσατσαρώνης, Γιώργος Κουρέλης.
Πήρε: Βασίλης Μάλλης (Ακράτα), Γιώργος Τσενεμπής (Απόλλων Πατρών), Κώστας Κεφαλάς (Ψυχικό), Βασίλης Κορακιανίτης (Απολλωνιάδα),
Παναγιώτης Τσεκλένης  (Ολυμπιάδα Πατρών), Νίκος Ζεγκινόγλου (Πορφύρας), Γιώργος Λάφης (Αιγινιακός), Κώστας Μάγλος (ΑΕΚ Αργους).
Εφυγαν: Χάρης Παναγιωτίδης, Χριστόφορος Σταυρουλάκης (Αραχωβίτικα), Ανδρέας Βλαχόπουλος (Κρόνος Αγίου Δημητρίου), Κώστας Μπασδέκης
(Ψυχικό), Θεοδόσης Γκόβας (Αρκαδικός).
Α.Ο Κρανιδίου
Προπονητής: Ακης Καλαϊτζάκης (ήταν παίκτης, ανέλαβε προπονητής),
Εμειναν: Κοσμάς Καπόγιαννης, Θανάσης Μήτσας, Αγγελος Αγρίμης, Αναστάσιος Δαγρές, Κυριάκος Προσίλης, Γιάννης Προσίλης, Παναγιώτης Κιηρτάκης,
Παναγιώτης Μίζης, Ανδρέας Θεοδώρου, Δημήτρης Μέξης, Μιχάλης Κομίνης, Γιάννης Κοντογιάννης, Γιάννης Σαράντος, Γιάννης Γιαννακόπουλος, Πέτρος
Ευστρατίου, Γιάννης Πουλής. 
Πήρε: Γιώργος Θωμάς (Παπάδος Γέρα), Παναγιώτης Ευστρατίου (ΑΕΚ Αργους), Αλέξανδρος Δαγρές (Ερμιόνη).
Εφυγαν: Παναγιώτης Γκόλαντας (προπονητής), Παναγιώτης Γκρίτσας.
Νίκη Αμαρουσίου 
Προπονητής: Παναγιώτης Χατζής.
Εμειναν: Βασίλης Κοντογιάννης,  Λουκάς Γιαουρτόγλου, Αρης Γιατράκος, Παντελής Κυπριτζόγλου, Θοδωρής Λαμπρόπουλος, Παντελής Κακαβάς,
Γιάννης Γαπκιάδης, Ανδρέας Τσέκενης.  
Πήρε:  Γιώργος Δέλιος (Αετός ΓΑΣ), Νίκος Mητρόπουλος (ήταν δανεικός στην Πολιτεία), Μάρκος Γεωργακόπουλος (Νέα Ιωνία), Νίκος Γάτος (Πρωτέας
Γρεβενών).
Εφυγαν: Κυριάκος Γιαννάκης, Τάσος Τάσιος (Αρης Πετρούπολης), Μιχάλης Ευαγγελίτσης (Χαλάνδρι), Γιώργος Χαραλαμπάκης, Γιώργος Χατζής (Βριλήσσια).
Ολυμπιονίκης
Προπονητής: Τάκης Καλαντζής 
Εμειναν: Ξενοφώντας Σακελλαρίου, Ηρακλής Κριτσέλης, Χρήστος Μίγκος, Πάνος Ζωγόπουλος, Χρήστος Θεοδωρόπουλος, Γιάννης Οικονομάκης. 
Πήρε: Βασίλης Αγαπητός (Ηράκλειο), Τάκης Καλαντζής (προπονητής, Πορφύρας), Μίλαν Ψάλτου (Chester Jets). 
Εφυγαν: Κώστας Οικονομάκης (προπονητής), Κώστα Καρνάβας, Βαγγέλης Σπανός
Πόλις Καλλιθέας
Προπονητής: Παναγιώτης Ζωντός
Εμειναν: Γεώργιος Κασπαριάν, Σπυρίδων Παντελιάδης, Βασίλειος Συγλέτος, Αχιλλέας Μπογδανίδης, Ευστάθιος Λάμπος, Ανδρέας Λαζαρακόπουλος.
Πήρε: Γιώργος Σίμος (εντάχθηκε στο προπονητικό επιτελείο), Γρηγόρης Ραλλάτος (Ερμης Πειραιά),Πάρης Βαμβακάς (Μίλωνας), Βασίλης Αφαλίδης (Αίολος Ταύρος), Ευθύμης Καραλής (Φάρος Κερατσινίου), Ιωάννης Καρυδάκος (Εστία Φιλίας), Λάζαρος Τσιμπιρακης (Ελληνικό), Νικόλαος Βελιζιώτης (Αετός ΓΑΣ), Παναγιώτης Μακρόπουλος (Αετός ΓΑΣ)
Εφυγαν: Τάσος Παπαϊωσήφ (Ιωνικός Νίκαιας), Στέφανος Σολωμός (Ερυθραία), Μιχάλης Οικονόμου (Πορφύρας), Κωνσταντίνο, Παυλίδης, Τσέλιος (Εστία Φιλίας), Γιώργος Παρίσος, Παντελής Κανέλλης (Ικαρος Νέας Σμύρνης), Μίλαν Ψάλτου, Αλέξης Σαρικάς.
Ποσειδώνας Λουτρακίου
Προπονητής: Δημήτρης Μανωλιτσάκης
Εμειναν: Παναγιώτης Σακελλάρης, Κώστας Πανούσης, Αγγελος Γλυκοφρύδης, Γιώργος Χριστοφιλόπουλος, Νίκος Καραγιάννης, Βαγγέλης Ντερτιλής, Νίκος Κοντόπουλος
Πήρε: Κώστας Δανιήλ (Τήρωνας Αγ. Θεοδώρων) 
Εφυγαν: Γιώργος Κατσαμάκης, Γιώργος Κρασαδάκης, Αντώνης Δημητριάδης, Γιώργος Δανίκας, Γιώργος Γεωργίου (Πανερυθραϊκός), Δημήτρης Μπαλτζής.
Χαλάνδρι
Προπονητής: Αργύρης Καρούτζος
Εμειναν: Παναγιώτης  Πετριανίδης, Διονύσης Ζαχαρόπουλος, Μιχάλης Σβορώνος, Δημήτρης Γιαννάκης, Αντώνης Μωραΐτης
Πήρε: Τάσος Κωνσταντώνης (Σπόρτιγκ), Λάμπρος Μπάρτζος (ΔΑΣΑΛ), Λευτέρης Βαρσάμος (Ζωγράφου), Μιχάλης Ευαγγελίτσης (Νίκη Αμαρουσίου), Μάνος Λουγιάκης (Φάρος Κερατσινίου), Νίκος Λυράκης (Ποσειδώνας), Παναγιώτης Καλώστος (εφηβικό ΑEK), Γιώργος Κοψιδάς (ΕΦΟΑ Σπ. Λούης). 
Εφυγαν:  Νίκος Γραμματόπουλος (Παπάγος), Νίκος Παπαδέας (σταμάτησε), Ηλίας Εμίρης (Κορωπί), Δημήτρης Σταθιάς (Εθνικός Ελληνορώσων). www.superbasket.gr